Nowoczesne budownictwo. Budynki na miarę XXI wieku.

biuro architektoniczne

Nowoczesne budownictwo zna wiele rozwiązań, które jeszcze dwie dekady temu budziłyby wielkie zdziwienie. Obecnie dużą uwagę przykłada się nie tyle do walorów wizualnych budynku, co do możliwości oszczędzenia energii oraz zmniejszenia kosztów budowy. Bez wątpienia stosowane rozwiązania zasługują na pełną aprobatę.

Przede wszystkim coraz częściej buduje się domy pasywne. Są to budynki, które mają za zadanie oszczędzać jak największą ilość energii elektrycznej. Przede wszystkim, jeśli grzejniki działają na prąd, stosuje się system uszczelnień okien i drzwi. Ponadto płyty, z których stawia się ściany, nie są podatne na przepuszczanie ciepła. Ma to znaczenie również przy klimatyzowaniu pomieszczeń. Takie rozwiązanie sprawia, że w domach pasywnych zużywa się kilkukrotnie mniejszą ilość energii elektrycznej niż w standardowych budynkach.

Czym jest budownictwo modułowe?

Dużą popularnością cieszy się również budownictwo modułowe. Polega ono na stosowaniu części stalowych, z których w szybki sposób tworzy się konstrukcję domu. Takie rozwiązanie wiąże się z niewielkimi kosztami, ponieważ z elementów tworzy się zarówno ściany, jak i dach. Pozostaje jedynie kwestia wykończeń. Stosowanie takich rozwiązań znacząco usprawnia postawienie nowego domu – cała procedura budowy, łącznie z wykończeniami, może trwać zaledwie kilka miesięcy. Dzięki temu w ekspresowym tempie można postawić piękny dom na malowniczej działce.

Nie da się ukryć, że wiele osób, które budują swój dom, stawia jednak na nowoczesne walory wizualne. Obecnie często stosuje się przeszklenie niemal całego parteru. Domy coraz częściej przybierają postać kilku połączonych sześcianów, które układają się w finezyjne kształty. Takie budynki cieszą się niezwykle dużą popularnością, jednak koszt ich wykonania jest znacznie wyższy niż standardowego domu.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*