Roślinne ściany zielone – ogrody wertykalne.

ogrody wertykalne

Roślinne ściany zielone są coraz częściej spotykane nie tylko przy pięknych willach, ale również na rynkach wielkich miast oraz w galeriach handlowych. Ich fenomen spowodowany jest intrygującymi walorami wizualnymi. Zastosowanie niektórych odmian roślin może przynieść piorunujący efekt i zachwycić niemal każdego.

Założenie ogrodu wertykalnego nie jest sprawą prostą i niejednokrotnie wymaga udziału fachowych urządzeń oraz profesjonalistów w dziedzinie ogrodnictwa. Przede wszystkim konieczna jest baza montażowa. Przypomina ona ogromny rozsadnik, w którym umieszcza się doniczki z kwiatami. Przeważnie nie stosuje się gatunków rodzimych, lecz tropikalne rośliny. Często układa się kwiaty w ten sposób, że przechodzień patrzący na nie z określonego punktu widzenia będzie mógł dostrzec ciekawe kształty bądź czyjś wizerunek.

Roślinne ściany zielone i estetyka

Oczywiście istnieją również inne rozwiązania, które nie wymagają sadzenia wielu gatunków kwiatów. Roślinne ściany zielone mogą być ułożone z mchów lub finezyjnych pnącz. Wszystko zależy od indywidualnych potrzeb zamawiającego oraz kreatywności takiego ogrodu. Bez wątpienia dobrze jest znaleźć firmę, która w swoim portfolio może się poszczycić ciekawymi rozwiązaniami, które są zbliżone do naszej wizji.

Warto wspomnieć, że istnieją również małe ścianki z wertykalną roślinnością. Najczęściej spotyka się je we wnętrzach dużych centrów handlowych. Wiele firm działających na rynku specjalizuje się w wykonywaniu stalowych ścianek, na których można umieszczać doniczki z bujnymi kwiatami. Takie rozwiązanie zdecydowanie poprawia walory wizualne miejsca oraz pozwala mu dodać iście tropikalnego wyglądu w przypadku zrezygnowania z sadzenia rodzimej roślinności. Odpowiednie ułożenie kwiatów według barwy może spełniać walory reklamowe – na przykład poprzez ułożenie loga firmy z roślin.

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*